Het probleem met het pannen (meetrekken met de camera) is wat de scherpte betreft, dat niet alles even scherp zal zijn.
Je stelt de camera in met spotmeting, of (zoals ik doe) centrum gemiddeld, een matrix of meerpunts meting werkt volgens mij niet.
Kijk maar eens naar de beroeps platen in diverse bladen die meegepand zijn.
Je kan dan zien dat niet alles scherp is.
Is alles wél scherp dan zal er vanuit een rijdend voertuig zijn gefotografeerd wat dezelfde snelheid heeft als het object wat gefotografeerd wordt.
Je zal dan zien dat de weg bijvoorbeeld wél vervaagd en het object niet, maar dit is geen pannen (dus van links naar rechts of andersom)
Het beste hulpmiddel om te pannen is overigs een monopod, hiermee heb je een vast punt wat de beweging naar boven en beneden beperkt, en je de vrijheid geeft te bewegen van links naar rechts (of andersom)